Дитячі захворювання

Руйнуємо міфи про зір в дитячому віці
Очі – це частина нашого мозку. Ми сприймаємо близько 90 відсотків інформації про навколишній світ через зоровий аналізатор – очі. Тому нам так важливо зберегти зір на довгі роки.
Всі дітки народжуються з далекозорістю. Саме тому батькам радять вішати іграшки в ліжечку і колясках подалі від рівня очей, на відстані більше 40-50 сантиметрів від голови дитини. Крім того малюк не розрізняє ще кольори і це в перші місяці лише примха батьків – різнобарв’я.

На перших консультаціях педіатр зобов’язаний помітити явні пошкодження очей і запідозрити зміни в зорі дитини. Якщо патології не виявлено, то зазвичай планові огляди у окуліста дитина проходить близько року, а потім при оформленні в садочок і перед школою. До року оцінити зір дитини окуліст може лише суб’єктивно, тк малюк не відповість на запитання. А ось вже в 3 роки, коли з’явиться мова, пацієнти можуть називати предмети на картинках і описати їх. Тут важливо ще й стежити за тим як дивиться ваш малюк. Якщо він всі предмети тягне близько до очей, то можна запідозрити недобре, тоді треба звернутися вже до вузького спеціаліста для перевірки зору.

Очі для досвідченого іридолога – діагноста по райдужній оболонці ока – це картина Вашого здоров’я. Якщо найменша зміна в організмі сталася, то на райдужці виникають зміни в структурі і пігментації. Якщо порушення зору залежать від роботи внутрішніх органів, то це теж буде видно на іридодіагностиці. Тоді і лікування таких змін в зорі треба починати з ліквідації причини, наявні проблеми в організм. Такими причинами можуть бути: патології кровопостачання очей, внутрішньочерепний тиск, зміни в хребті, робота щитовидної і підшлункової залози та ін. Досвідчений лікар завжди порадить Вам як прибрати причину, запропонує схему оздоровлення. В нашому центрі це будуть натуральні методи – фітотерапія, правильно підібране харчування, ми навчимо Вас самомассажу і вправ для очей, при необхідності додамо вітамінотерапію.
Давайте розглянемо деякі міфи про здоров’я очей:
– Я не повинна вести свою дитину до окуліста, поки він не почне скаржитися на поганий зір.
Як вже зазначалося, є строки, коли дитина планово проходить огляд у терапевта та інших спеціалістів – 1 рік, 3 роки 6-7 років і т.д. Якщо при народженні дитини не було проблем, саме тоді можна виявити патологію. Але діти часто не скаржаться на поганий зір, тому це Ваше завдання як батьків бути спостережливими і запідозрити погане. В такому випадку можна і позапланово показати дитину фахівцеві.

– Якщо у моєї дитини перевіряють зір в школі, він не потребує додаткової перевірки у фахівця;
Швидше за все це так. Але якщо Ви бачите, що Ваш дитина низько опускає голову при писмі або читанні, неохоче малює, і годинами сидить з телефоном і планшетом, проводить весь час перед екраном комп’ютера або телевізора – треба раз на півроку перевіряти зір. Але це Ви повинні встановити інший режим дня і відпочинку. Звичайно ж, на першому місці це – Ваше спілкування з дитиною. Також перевірте, чи буває ваше чадо на свіжому повітрі, чи займається в секціях або відвідує групи для розвитку і творчості. Проаналізуйте Ваш спосіб життя. Може незначні зміни поміняють режим дня таким чином, що Ваша дитина буде зайнята різними видами діяльності і перестане напружувати свій зір телевізором і комп’ютером.

– Часте сидіння перед екраном телевізора і комп’ютера псує зір дитини;
Так, це правда. Просто батькам так легше – включив програму або мультик і дитина «зайнята». Це ілюзія. Тоді й вихованням Вашої дитини займається телевізор і планшет. Треба обмежити проведення часу малюків перед екранами до 30-40 хв в день. А в шкільному віці не більше години на добу.

– Моїй дитині може не сподобатися носіння окулярів для зору;
Так, може. Але це Ваше завдання, як мами, поговорити з дитиною, пояснити а може і настояти, якщо це єдиний метод для корекції зору. Але існують і інші. Може окуляри це не вихід. Треба зрозуміти, як ще можна виправити зір, проконсультуватися хоча б ще з кількома фахівцями.

– Перевірити зір і купити окуляри в разі потреби – це все, що потрібно для підтримки здоров’я очей моєї дитини.
Це міф. Перевірка добре, окуляри не завжди показані. Треба знати, як підтримувати зір. Харчуванням, гарним кровопостачанням, достатньою кількістю кисню і, звичайно ж, правильним відпочинком для очей. Все це Вам може порадити фахівець.

Бажаю Вам міцного здоров’я та гострого зору!

Меню