Кавунова дієта та чистка нирок кавунами

Прийшла найприємніша пора літа – серпень і ми можемо насолоджуватися великою кількістю фруктів та овочів, а також, зараз можна повністю притримуватися правила здоров’я – “їсти сезонні продукти”.

Серед великої кількості дарів природи на перший план виходять кавуни, адже саме в серпні вони дозрівають самостійно, без стимуляторів, та можна сміливо включати їх в раціон харчування.

Кавун їстивний –Citrullus lanatus.
В кавуні міститься велика кількість клітковини, яка посилює кишкову перистальтику та сприяє виведенню з організму надлишок холестерину. З м’якоті ягід кавуна виділені фолієва кислота, аскорбінова кислота, вітаміни групи В (В1 та В2), а також фруктоза, пектин, каротин та макро- і мікроелементи – кальцій, калій, мінеральні солі заліза, фосфор.

Властивості.

Кавун – сильний сечогінний засіб; у зв’язку з цим успішно використовується при хронічних захворюваннях сечовивідних шляхів, при сечокам’яній хворобі. Рекомендується хворим на цукровий діабет, а також при малокрів’ї.

Покращує перистальтику кишківника, має послаблюючу дію. Застосовується як слабе жовчогінне при гепатитах.

Доцільно регулярно вживати кавуни при атеросклерозі, так як вважається, що це сприяє виведенню холестерину із організму.

Частини рослини, що використовуються з лікувальною метою: мякоть плодів, шкірка та насіння. Вони використовуються як окремо, так і входять до лікувальних зборів, які призначаються лікарем.

Кавун – прекрасний засіб для лікування ниркових захворювань. Бажано їсти кавуни щодня, по декілька разів в день, вживаючи їх як окремий прийом їжі (тобто за 1 годину до або після їжі) по 200-300 грам на один прийом, на протязі всього осіннього періоду.

Як провести чистку нирок кавунами правильно?
Чистка нирок проводиться 7 днів підряд.

Бажано узгодити цей процес із своїм лікуючим лікарем, оскільки можуть виникнути загострення хронічних захворювань та з’явитися больові відчуття. При появі таких симптомів необхідно припинити чистку або можна скоротити її до 3 або 5 днів.

1-й день – їмо тільки кавун, притому стільки, скільки хочеться. Рекомендується 1 кілограм кавуна на 10 кг маси тіла (тобто якщо ваша вага складає 70 кг, то за добу можна з’їсти 7 кг кавуна). Всі інші продукти їсти заборонено! Допускається вживання звичайної джерельної або відстояної кремнієвої води, без цукру. Чай та кава заборонені!

З другого дня можна додати чорний житній хліб декілька шматочків (т.я. може з’явитися почуття голоду). При захворюваннях кишківника ми рекомендуємо чорний житній хліб замінити на білий, але підсушений (сухарики).

Плюси кавунової дієти:

Знижується маса тіла – виводиться лишня вода, за рахунок сечогінного ефекту, поряд із нормалізацією обміну речовин за рахунок очищення організму від сольових відкладень, шлаків та токсинів.

Мінуси: Можлива поява больових відчуттів, циститу, набряків та судом. При больових симптомах чистку рекомендується припинити. При появі набряків рекомендується контрасний душ та вправи для ніг та вен.

P.S. Отримуйте насолоду від ягід та фруктів в сезон!
Існує думка, що вітамінами, мікро- та макроелементами можна запастися на осінньо-зимовий період – але це, нажаль, з точки зору фізіології людини, неможливо, т.я. невикористані вітаміни не запасаються “на майбутнє” нашим організмом, а виводяться як лишнє, та ще й крім того, нагружають “очисні споруди” організму – нирки, печінку, шкіру. Не заставляйте себе їсти, а отримуйте насолоду від ягід та фруктів.

Меню