Сезонні захворювання

Дотримання особистої гігієни – основне правило! Мийте руки перед їжею та після повернення додому, провітрюйте приміщення. Уникайте місць великого скупчення людей – торгові центри, кав’ярні, клуби.

Під час холодного осінньо-зимового періоду необхідно:
Повноцінне харчування – вживання достатньої кількості тваринних жирів (масла, вершків, твердого сиру та сала), білку ( не менше 300-400 гр. білкової їжі в день) та підкисленої рідини до 2 л в день (чай або вода з лимоном; яблучний оцет -1чайна ложка на 200 грам води – можна додавати мед та цукор).
Перед виходом на вулицю доцільно з’їсти 1 таблетку “Хлорофіліпту” рослинного препарату з листя евкаліпту.

Противірусні властивості мають:
1. Настоянки Арма, Тополя, Тирлич, Девясил, Прополіс – 10-15 крапель на 50 гр. гарячого чаю 3 рази на день.
2. Полин Боже древко настояний на вині Спосіб приготування настоянки: 1 пачку сухої сировини всипати в 0,5л банку та залити червоним вином “Кагор” 0,5л. Настояти 3 доби в темному місці. Відцідити. Це – готова перша порція. Відтиснену вологу сировину можна використати для приготування ще й 2 порції – залишки трави залити новою порцією червоного вина (теж 0,5л). Настояти 1 місяць. Пити по 1 ст.л. 3-4-5 разів на день між їдою, можна додавати до гарячого чаю.
3. Для стимуляції імунітету при пониженому тиску можна використати настоянки Радіоли рожевої або Лимоннику по 10-15 крапель на 50 гр. води або чаю, 2 рази на день, але вживати їх треба тільки до 17 години; при підвищеному – настоянка Софори японської – по 10-15 крапель на 50 гр. води, 2-3 рази на день на воду або чай.

Якщо з’явився кашель, то можна приєднати:
1. Відвар бруньок Тополі або Сосни – 1 ст.л. на 200 гр води. Варити 5 хв. Настояти 10 хв. Пити теплим, малими порціями, на протязі дня.
2. Бронхо-легеневий бальзам (Центру “Доктор Мельник”) по 1 ст.л. декілька разів на день, додаючи до гарячого чаю.

Додатково можна використовувати аромомасла – Піхтове, Соснове, Чайного дерева, Ялівцеве, Евкаліптове – для дезінфекції приміщень. Для цього в аромолампу або просто на шматочок тканини капають по 2-5 крапель аромомасел і залишають у приміщенні. Можна робити інгаляції: 3-4 краплі масла крапають в каструлю з кип’ятком, вдихують пару, накриваючи голову. Після інгаляцій – накриваються теплою ковдрою.

Доцільно ввести прийом вітамінів: віт.С по 500мг 3 рази на день або вітамінних комплексів (наприклад – “Макровіт” по 1 табл в день всього 10 днів підряд або “Дуовіт” та інші згідно інструкцій ).

Меню